категорії: блоґ-запис

Наше

теґи: наше, уанет

Колись давно, чи то на блоґ-кемпі, чи ще на якійсь конференції/виставці/форумі, мені хтось доводив, що уанету, як такого, не існує взагалі. Що є інтернет і є рунет, який, ніби СРСР, відділяє країни союзу від зовнішнього світу.

І от мені зараз стало дуже цікаво. Дуже. Дізнатися топ наших сайтів, порталів, блоґо-соціалок тощо, їх статистики, в якому вони зараз стані. Свого часу, в мене було (і є) повно ідей, декотрі з них кимсь вже реалізовані до і без мене.

Зараз я хочу хоч трохи дослідити наше. Наприклад:

     — Я — фотограф. Хочу поспілкуватися з українськими фотографами, публікувати свої фото, читати критику на них, вести блоґ про свої успіхи та процес освоєння нової оптики і софту, яким я ретушую фото. Куди мені піти?

     — Я — веб-дизайнер. Я не можу піти кудись далі фрі-лансу, бо немає в нас нормальних студій, чиї б роботи мені подобалися та сягали мого рівня. А свою студію організовувати не маю можливості. Мені хочеться хоч іноді працювати в команді, тому я шукаю які-небудь творчі об'єднання. Я хочу читати про досягнення наших дизайнерів і розробників, знати, яке місце України в усій цій тусі. І в мене є можливість допомагати в створенні того самого уанету. Але, хто ще візьметься? Де знайти однодумців?

     — Я — подкастер. Мені потрібні засоби для популяризації моєї україномовної цифрової аудіопередачі, але я не знаю, де шукати. Я знаю російські ресурси, знаю міжнародні, знаю два наших, але на них ніхто не ходить. А я хочу спілкуватися з ведучими та слухачами, знаходити, так би мовити, колег…

     — Я нещодавно почав писати. Те, що публікую в своєму блозі —  народ читає і комусь подобається. Але куди мені йти, щоб потрапити у літ.тусовку, вислухати адекватну критику, публікуватися і, можливо, популяризуватися?

Що б ви порадили цим та іншим гіпотетичним чувакам? Куди йти? Російські сайти, американські, басурманські, — все те зрозуміло. Де наше? Покажіть пальцем. Щось різногалузеве, щось цікаве, щось де не лише іржати з тупих відео і княпати деми/меми. А щось, типу цього ж «Сумно?», де можна поспілкуватися з адекватними людьми,